Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Září, 2010

Sváteční zákulisí blogera

Dnešní námět článku trošku starší, zrovna neaktuální. Ha ha. Ono to zas příjde. No nic. Usednu ke klávesnici a vymyslím téma, o které budu zrovna psát. Jak jednoduché to je. Obvykle ani nezačnu nadpisem, protože to není lehká kategorie správného blogera. Měl by podtrhovat hlavní myšlenku článku a vyplývat z hutných odstavců. Vnuknutí přichází. Po první krkolomné větě, která už dávno skončila v koši skrytá za backspacem, se lynou dlouhá souvětí vyzařující smysl myšlenky. Připadám si jako bůh, psaní mi jde od ruky a netrvá to ani věčnost. Rychle si přečíst svá vlastní slova, odkorekturují to přeci čtenáři, obzvláště pozorní přátelé. Díky jim za to. No prostě pochopte, dávat pozor na hrubky vašeho pera klávesnice, ne a nejde. Vznáším se v pocitu dobře odvedené práce a těším se na první komentáře. Představuji si jaké asi budou.

Read More…

#srazplzen 2.0

S nápadem odtrhnout se od klávesnic a sejít se u dobrého pivka přišlo i pár twitteristů z Plzně. Když to vyšlo poprvé, muselo se to zkusit ještě jednou. Stačilo pozvat více lidí, najít jiné místo srazu a po dlouhé letní pauze dostat chuť na pár IT ale i obyčejných témat. Představy některých lidí o různých věcech, které sami nezkusily, bývají dost vzdálené realitě. A tak si představte, že se sejde na jedenáct lidiček, kteří se trošku znají z internetového světa. Zástupce blogerů, programátorů a milovníků techniky. Jednou větou, osoby, kteří si mají, co říci a chtějí se poznat o něco víc než z tweetů.

Rád prohlašuji, že #srazplzen není žádné uzavřené setkání bláznů do IT, přijít může kdokoli si nebude připadat blbě mezi námi. Jestli se mnou ostatní nesouhlasí, ať. Protože máme dobře nakročeno na třetí pokus, stále bez ambicí oborových přednášek či megalomanských akcí, budu rád, když dorazí přátelé z odlehlejších krajů a ti, kterým dosavadní termíny nebyly po chuti.

Read More…

Bude příště Android? Samsung Galaxy 580

samsung-i5800-galaxy-3-germany_1O výběru technických zařízení se tu s vámi bavím s nadějí o pomocnou ruku. Zatím se tak dařilo a s Nokií 6300 i notebookem HP Pavilion dv6315 jsem dlouhodobě spokojen. Štěstí na kusy nebo pravá volba? Životem v technickém světě a zájmem o novinky v této oblasti trpím nemocí. Zdá se být vážná, ale udatně s ní bojuji. Nechci mít úplně všechno, v žádném případě ani od jedné firmy. Avšak když si vybírám, tak zásadně z nových titulů a nebazarových. Mou několikaletou láskou je mezi mobilními operačními systémy Android. Okoukávám jej od první chvíle, žiju s ním na každém kroku. Má první slova zněla: “Počátek éry se potácí vždy s chybami, ty ale budou postupně odpadat a od třetí generace bych géčka viděl jako plnohodnoté mobily moderní doby.” Ta doba se blíží, vlastně už je téměř tady. I dnes se dají vybrat výborné kousky za cenu malinko přes 10tisíc. Rozhodl jsem se tolik neobětovat při koupi nového elektronického přítele. Vždyť bohatě postačí něco levnějšího. Pokud i v této sféře nastane boj mezi firmami zastoupený kvalitními kousky obahaceného zeleného robůtka. Bude mít mimozemšťan třikrát navrh oproti stálým starcům a ukouslému jabku. Což je však jiná kategorie.

Read More…

Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít

Větu, jenž jsem si v uplynulém víkendu zopakoval několikrát. Není pochyb, že je to dobře. Tímto chci apelovat na tebe i tebe, pokud se rozhoduješ, jestli využít šance, jdi do toho. Nebude se mockrát opakovat. I když ti rozum říká: “Zůstaň“!” Já pravím“: “Seber se a běž. Litovat nebudeš.” Aspektů proti může být více, ale pro ten, na míle vzdálený, pocit stojí za to žít. Cením si toho, že mám výborné přátelé. Že v blízkosti fajn lidí, ztracím zábrany studu, což u mě není obvyklé. A následně přicházejí pocity štěstí. Lenost je prevít, těžko se s ní bojuje, ale za sebou skrývá krásný barevný svět plný možností.

Read More…

Něco je pryč

Bylo dobře, bylo líp. Všechnu sílu a naději jsem vložil do překonávání překážek, které mi život podstrkoval. Nebyla chvíle na sepsání myšlenek a celý Blábolník Chomutováka se přestěhoval do mé hlavy. Jedině tam a při neuvěřitelných okamžicích (ve sprše, před spaním apod.) se odehrávaly čtivé momenty. Nadšení a radost asi vyprchalo, marně jej hledám ve starých zásobách a snažím se okoukat z poutavých archivních článků. Minimální životní energii mi naplňují přátelé a opravdové zážitky. Nevím jestli je to správné, kam bych se měl ubírat a rozhodně nechci utíkat pryč. Některé éry končí jiné začínají.
Read More…