Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Říjen, 2010

V Brně vystavují celý svět na odiv

Chladné dny se již neúprosně vplížily do našeho všedního života, ty tam jsou horké letní večery, či romantické západy slunce kdesi u Středozemního moře, nebo v jiných, poněkud exotičtějších krajích. Co naplat, už se nám ta zima blíží. A přesto, chcete-li ještě alespoň na chvilku uniknout z šedivého, studeného počasí (i když přiznávám, tu a tam ještě vykoukne sluníčko a všechno kolem krásně zbarví) a nacházíte-li se někde poblíž jihomoravské metropole, dovoluji si vás upozornit na velice pěknou výstavu fotografií slavného českého cestovatele a dobrodruha Jiřího Kolbaby, která potrvá až do 29.11. Výstava nese název Svět v Brně a opravdu v prostoru několika chodeb máte možnost zhlédnout krásy z celého světa, případně zavzpomínat na teplé a slunné kraje z dovolené.

Výstavu naleznete v Křížové chodbě Nové radnice v Brně na Dominikánském náměstí.

Popravdě už samotná Křížová chodba stojí za návštěvu. Původně patřila k bývalému dominikánskému klášteru a dnes tvoří nejstarší část Nové radnice, pochází ze 13.stol. , ale v 15.stol. byla přestavěna do gotického slohu.

Ovšem hlavním lákadlem je samozřejmě opravdu zajímavá fotovýstava.

Read More…