Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Březen, 2011

Necpěte technologie do všeho

Povím vám, že miluji technologie téměř všude. Jsem fanoušek geek hraček, smartphonů a mým snem je mít ledničku se soudkem dobrého piva a inteligentním senzorem. Ostatně, „všechno je lepší s bluetooth“ to vykládá naprosto jasně. Čím více moderních gadgetů kolem sebe máme, tím lépe. I když od nich člověk občas uniká. Ovšem do doby než jsem k Vánocům dostal elektrický zubní kartáček. Nemá počítadlo zubů ani fotoaparát napojený na můj FB profil. No ten možná jo, ale já to netuším, protože jsem jej od prosince nepoužil. Zůstávám věrný klasice a tvrdě bojuji proti tomuto kroku, kam mě rodiče nutí se ubírat. Prostě jsem v první chvíli věděl, že toto mít nechci. A proč vlastně?

Začal jsem přemýšlet, že vlastně všechno nemusím mít elektrické a inteligentní. Stačí manuální ovládání a jednoduché postupy. V této příležitosti mě napadaly situace většinou trochu intimnějšího rázu jako sprchování, kde technologie nepotřebuji a nechci. Prostě mít oblast svého denního rituálu v neandrtálské době. Nástavec elektrického kartáčku jsem si přivezl do Plzně, vložil do kapsy mycí taštičky a zapomněl na něj. Denně šahám po mobilu a ráno po probuzení první otevírám notebook, ale na vánoční dárek si ani nevzpomenu.

Jo, ale chci být mezi prvními, který bude mít displej na skle dioptrických brýlí. Tak abych mohl číst tweety za chůze a listovat podklady při zkoušce. Nenápadně a příjemně bez mohutných krabiček navíc.

Ženy vládnou světu, nenápadně

the_whisper_by_hybrid4u

Stále se nám chlapům motají v hlavě. Myslíme na ně, ovládají nás nepřímo a určují tak kroky, kterými si brázdíme cestu životem. Uděláme pro ně mnoho věcí a často chybujeme. Stává se tak z pocitu, udělat všechno dobře. Každý z nás si to musí uvědomit. Berte na vědomí, že jinak to není. Ať si připouštíte cokoli. Neříkám, že to musí být špatně. Nenápadně se vkradli do mozku, odkud nitkami si s námi hrají jak s loutkami. Někdo je dokáže nevnímat, jiný cítí ty nepřirozené pohyby. Já čas od času nevím, co si mám počít. Je to tak, když se zdravý rozum (mužská intuice) pere s tou ženskou nadvládou. Mnohokrát prohrála intuice a často to skončilo špatně. Neznám lék na svobodné myšlení a bojím se, že žádný neexistuje. Rady, které po zveřejnění zaplní komentáře vyzkouším, ovšem moc nevěřím, že uspějí. Je naprosto jasné, že mnohem větší chyby dělá nezadaný (zoufalý) muž – můj případ. Ale nemůžu potvrdit, že zbytek zadaných není tak trošku pod pantoflem. Jak známá slovní hříčka, do které jsem se nikdy nepouštěl. Prostě se snažím zalíbit a mám radost, když uvidím úsměv na druhé straně.

Ať už chybí ženy v jakémkoli prostředí a každý je postrádá jinde. Já jsem toho názoru, že stejně si své názory prosadí. Vždyť podívejte se do očí dívky na obrázku, kdo by odolal. Pak už jen hodiny myslíte na to, co jste udělali a jak si vaše pohyby vyložila ona. Víte, že rád strávíte čas u společenské hry z vlastní vůle, zatímco je to její předem určený krok. Už v Ráji začal Adam bláznit, když uviděl Evu. Jsou tady, aby měl život chaos. Aby se stávali události nejasnými. Nikdo neví, co přijde zítra. A jestli v tom ona nemá prsty.

Obrázek: Deviantart.com

Slevomaty mi trhají peněženku

Visačky z obchodů nevymizely, ale slevy více táhnou na internetu. Slevové servery prodělaly boom a jejich počet neklesá ani více jak půlroku po startu. Největší hráč v Česku se nejen pro mě stal synonymem pro tuto oblast prodeje. Ano, proto Slevomat v titulku článku. Proteklo jimi obrovské množství peněz a stále přitahuje pozornost zákazníků. Dnes je mnohem užitečnější si před nákupem dárku prohlédnout nabídku všech „slevomatů“. Na škodu není ve velkých městech obhlédnout restaurační menu, oběd se tak rázem zlevní o desítky procent. Sám denně prolistuji agregátor Skrz.cz a zatočím si kolem štěstí u originálního Slevomatu. A tak mohu svědomitě říci, že nejvíce mě láká žrádlo. Nejsem velký jedlík a to víc mě to překvapuje. Ovšem, sladké si dám kdykoli rád a tak mě nalákala nabídka kávičky s cheescakem, kterou musím bohužel využít sám, již co nejdříve. Záměr byl pozvat svobodnou slečnu na rande, zklamal jsem.

V nákupním košíku se mi mj. ocitly lampiony štěstí, pizzy a posledně i paintballová bitva. To vlastně byla (zatím) první koupě u velkého Slevomatu. Vyrazíme s přáteli z koleje na tvrdý souboj. Opět poznávám, že objednávat něco přes internet je mnohem jednodušší než v kamenném obchodě. Zaplatit z skrz účet mi nedělá problémy, přesto si hlídám, zda zboží mi za to opravdu stojí. Možná naivně si myslím, že mám zběžný přehled o cenách a raději nekupuji mě neužitečné nabídky. Ale vážně přemýšlím, využít šance a sehnat přes tyto servery dárky k narozeninám přátelům a rodině. Stačí jen chytnout dobrou nabídku. Ta se postupně profiluje a častěji se k propagaci pouští zajímavější produkty. Pro sebe o redukci celulitidy nestojím, opravdu ne.

Možná jste zaslechli zprávu o vstupu otce všech slevomatů Grouponu na náš trh, resp. plíživý krok do obchodního rejstříku. Ze situace jiných států evropy se jeho postup má tak, že se skamarádí s velkým hráčem v dané zemi. Tím prorokuje do budoucna, že reálně zůstanou jen nejsilnější hráči a věřím, že služby se zkvalitní. Vzpomeňme jen, že dnes se mi nechce platit na neznámém webu za podobnou službu. Já mám slevomaty rád. Sžil jsem se s nimi brzo a přestože mi dokážu roztrhat peněženku, s radostí je budu využívat stále častěji.

Život ve lži

Nejhorší je lhát sám sobě. Žít ve mystifikacích, ať už jsou zamýšleny sebelépe. Kdo tomu propadne, skončí v pekle. I mě někdy napadá, jestli si nenalhávám a pro dobro myšlenek se neutápím ve vymyšlené realitě. Snů se bojím. S tím je spojeno chování vůči okolí. V přetvářce se snažím utajit pravdu, o které přemýšlím. Mlčením, letmými pohledy skrývám cestu do duše. Probouzím se zpocený ze světa vysněné reality. Není však naopak toto lež a pravý život ten, který chci? Sám nevím. Nevím, kdo jsem, co chci.

Na jednu stranu hledám náznaky ve všem, co se šustne. Na stranu druhou vím, že tyto sny se nemohou reálně vyplnit. Stejně si pro dobro všech přeji úplně jiný závěr a hledím do budoucnosti, kde budu v roli služebníčka. Jak už jsem se zmínil, přesný střih ve vztazích napomáhá zapomenout. Ovšem nemusel by to být tento případ. Jen se zrovna nabízí srovnání s podobnou situací. Ovšem je to jen část mého života. Útulný kout dušičky, do které rád zaskočím při volné příležitosti. A dá se říci, že často. Skoro se v něm vyžívám. Tak než zas zavítám, skočím si pro tentokrát do sousední předsíňky. A budu doufat, že tam mě nic nepřekvapí.