Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Srpen, 2012

Snakk #7 Skydive arena

Audio MP3 | iTunes | Youtube channelSkydivearena.cz

Windows Phone pohledem symbianisty na Nokia Lumia 900

Překvapilo mě, že kamarádi ještě neměli možnost vyzkoušet si Windows Phone. Požádal jsem jednoho z nich o názor na Nokia Lumia 900.

Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 900

Zaměřím se na věci, které mě ani ne tak štvaly, jako spíše zklamaly. Osobně vlastním několik let Nokia 5530 XpressMusic (Symbian) a především ho používám jako mp3 přehrávač.

Windows Phone je nutné od začátku provázat účtem LiveID, bez něho totiž držíte docela obyčejný telefon a to byste za ty peníze nechtěli. Samotné ovládání telefonu je rychlé, příjemné a snadné (přeci jen je to telefon, nesnažíte se pilovat Boeing). Zvláště pokud vás baví přicházet na nové věci sami a nechce se vám nejdříve studovat (nepřiloženou) příručku. Úvodní obrazovku plní dlaždice. Škoda, že tu nejsou widgety pro přímé ovládání Wifi a Bluetooth (na marketplace je naštěstí ke stažení aplikace, která vám toto umožní). Zarážel mě též neustále zajíždějící horní indikační panel. Nevím, jestli se tím někdo snaží šetřit baterii a nebo uplatnit nějaký akční „kuk“ efekt. Chybí na něm taktéž indikace zastrčených sluchátek. Opět, proč? Došlo místo pro ikonky?

Nokia přehrávač má své mouchy. Neumí opakovat jednu písničku (pouze celé album) a nešlo ani posouvat stopáž písně. Pomohl až instalovaný přehrávač Zune, který také pohodlně a přesně nepřesunul progressbar přehrávané písně. Umožnil jen přesun pomocí tlačítek. Zrušil bych nemožnost výměny baterie a rozšíření paměti SD kartou. 16GB není žádný zázrak.
Lukáš


Já už můžu jen dodat, že zvyklostí z Androidu se chvíli člověk nezbaví. Vyloženě mi vadilo instalování více aplikací naráz a neustálý odchod z obchodu do jejich seznamu. Kdyby jen zmizel krok tlačítka zpět. Obdivuji přehlednost a krásu kalendáře a části kontaktů v systému. Názor jsme za 25 hodin přehodnotil, ale čekání na Windows Phone 8 mi nic nezkrátilo.

Videocast Campus Party

Před novými díly mého videocastu Snakk vám prezentuji další díl Digitálního studenta. Jan Hajfler mě pozval před kameru a mluvili jsme o proběhlé akci Campus Party v Berlíně. Technologický camp, sraz geeků a inspirativní prostor pro nové nápady se konal pod záštitou Telefonica O2, které děkuji za možnost zúčastnit se, a podpory evropské unie.

P.S. Děkuji @littlepiggo za výbornou kameru a @MeloneGirl jejíž podpora v pozadí pomohla (úsměv obou dvou).

Oficiální stránky Campus Party Berlín | Digitální student

Nesplněný sen divočiny

Od dětství mám sen podívat se do safari v Africe. Mohl se rozplynout, ale obrázky z míst, kde divočina vládne světu, ve mně vzbuzují touhu se dostat blíže. Nejsou snad videozáběry nádherné?

Medaile nejsou naše

Dnes JSME konečně vybojovali první zlatou medaili!

Medailová sbírka se rychle rozmnožila. Přibylo zlato i bronz. Při každém úspěchu Češi pocítí národní hrdost. Přivlastňují si podíl na odměně. Umístění na stupních vítězů by nejraději sdíleli s nimi. Musíš si uvědomit, že medaile ti nepatří. České naděje povzbudí fandění na tribunách, pohání je podpora důvěry. Z výsledku ale nic mít nebudeš. Upřímné přání vítězství donese radost, která někomu vydrží déle než do dalšího úspěchu. Zapomeň, že bez snahy doběhnout k cíli, nepocítíš šimrání u srdce jako oni. Za vším jsou léta dřiny. Bez práce nejsou koláče. Přesto neusínej na vavřínech, bez fanoušků by to také nešlo.