Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Duben, 2013

Aplikace Sony Xperia Z I.

Album a Filmy

Jedna z prvních je aplikace Album pro prohlížení fotografií. Základní funkce systému, jenž u Xperií je doplněna změnou velikostí náhledů gestem prstů pinch to zoom. Rozděluje složky podle webových služeb, kde alba spravuji (Facebook, Google Picasa), a dovolí prohlédnout svět na zeměkouli s umístěním všech snímků s polohou. Prezentaci, SensMe slideshow doprovázenou hudbou a rychlé sdílení do jiných aplikací nemusím zmiňovat.

Video aplikace Filmy zobrazuje seriály a filmová videa z interní paměti nebo microSD karty. Záznamy natočené smartphonem najdete mezi fotografiemi v Albu. Přehrávač videí funguje výborně a krásně vypadá. Doplní informace o souboru získané z internetu, nabídne dynamický náhled posledně přehrávaného videa, u kterého ještě část zbývá dokoukat ihned na úvodní obrazovce. Navíc oddělí seriály od delších filmů. Akorát s titulky si neporadí.

Walkman, Rádio a TrackID

Hudba provází životem mnoho aktivních lidí, proto jsou aplikace pro přehrávání muziky nejpoužívanější. Walkman od Sony má dlouhou historii, navazuje na populární funkce. Důležité je zmínit klasické dělení mezi interprety, alba, skladby a užitečné doporučení přátel z Facebooku, SensMe kanály podle nálady a oblíbené songy. Pokud už nestačí sbírka desek z vlastní paměti telefonu či MicroSD karty, naváže se Walkman k aplikacím jako je např. Deezer nebo kterémukoli zařízení v blízkosti. Samotný luxus, kdy po připojení sluchátek se automaticky rozezní tóny aktuální skladby díky Smart Connect, je k nezaplacení. Ještě se o funkci později zmíním.

Rádio vypomůže naladit oblíbenou stanici. Nic převratného, ale zabalené do pěkného kabátku. Stejně jako Walkman má v mém oku krásný design. Zobrazuje přehledně stanice na ose frekvencí a dokáže najít nejlepší kvalitu. V běžném městském provozu se mi minimálně stávalo, aby signál začal šumět. Když je zvuk čistý, píseň zajímavá, hodí se rozpoznat autora a název. Slouží k tomu i jiné aplikace, ovšem TrackID je na Xperiích předinstalovaný a pochází od Sony. Tím nechci hodnotit kvality jednoho programu na úkor druhého. Závisí na dostupné databázi. Ani TrackID se většinou neplete, hůře rozeznatelné jsou pochopitelně undergroundové skladby. Zmínit bych chtěl možnost sdílet aktuálně hraný song z vysílání rádiové stanice přímo na zeď Facebooku. Kliknout na jediné tlačítko v aplikaci Rádio, přidat popisek a uploadovat. Geniálně promyšlené a rychlé. Líbilo se mi.

Nejsou to všechny dostupné aplikace nabízené s koupí Xperia Z. Další si připomeneme příště.

Třetí týden s Xperií Z
Změnilo se mi vnímání na extra velké úhlopříčky. Ostatní telefony mi připadají malé. Navíc mě těší lehkost Xperie Z. Zatím se schová do kdejaké kapsy, ostatní poznám v létě. To nepřijde vhod ani větší zahřívání, které nastane když si s telefonem déle hrajete, a nemusí to být zrovna náročné hry. Zpocené ruce za horka asi pocítí vyšší teplotu. Ale bude se na jasném displeji krásně číst.

Vzpomínka na Finále

Listuji kalendářem pro připomenutí, jaký byl loňský rok filmového festivalu Finále Plzeň. Některé momenty se proplétají, dojem zůstává pozitivní a objevuje se těšení na konec dubna, kdy odstartuje 26. ročník.

Všechno začalo trošku nešťastně. Včas před zahájením se ještě vyskytly malé problémy s mou akreditací a rezervacemi desítek vstupenek. Chce to trochu trpělivosti, ale ochotný tým dá nakonec všechno do pořádku. K mému potěšení se dnes, po roce, nic takového nedělo. Tehdy jsem načal filmový maratón v perfektní den, pondělí. Alespoň tak to naznačovala komedie Alice Nellis. Napadlo mě hned, že Perfect Days má žena v přítomnosti gay-frienda a ještě lépe s miminkem v náručí. Všechno bylo skvělé a já spokojený a natěšený, jen kdyby nezasvítila večer Čtyři slunce. Bohdan Sláma vždycky přicupitá se slámou na hlavě, to je známo, ale aby o svém filmu prohlásil, že je prostý(m) a bezesmyslový(m) (putováním koncem života), to mi hlava nebere. Stejně jako celý snímek.

Druhý den ráno jsem se probudil včera, tedy v poledne. S pocitem, že jsem jistou část svého života zaspal a že se mi teenagerovské komedie jistým způsobem líbí. Stejně však nemá cenu se vracet. Někdy jsem se chtěl pouze vzdělávat a poslouchat zkušenější na posezení zvaném workshop. Vůbec se tu nepracovalo, a tak jsem se nemusel bát, že zkazím kdejaký 3D zjev nebo překlad v titulkách. Až mě z toho zamrazilo. Tedy několik hodin poté, když jsem pozoroval ohňostroj na plátně. Poprvé v životě takový zážitek. Poupata rozkvétala a já se nemohl pocitu zbavit celou noc. Život je na hovno. Nakonec se všechno stejně posere, i když jsme do ohně přiložili sami.

Půlka týdne pryč, Krobot ne a ne dostavit domy pro své dcery. Rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Myslí to dobře. Dělají to ale nejlépe? Ještě, že se ve většině rodinách nakonec udobří. Gól! Pepík Hnátek dovede svůj tým Slavoj Houslice podpořit jako nikdo jiný. „Tak si to zopakujeme. Na žádnej ťukes nemáte, jste dřeváci, a proto taky hrajete vokres.“ Konečně seriálový humor v devadesáti minutách plus prodloužení. Kdyby nepřišla Příliš mladá noc, mohl jsem se bavit do alelůja. Jenže u něčeho by děti být přítomni neměly. Prožívají zděšení, možná ztrácí iluze, když se s trochou chtíče před nimi neudržíme. Nemám Nic proti ničemu, ale už jsem se chtěl ohradit, co to na nás Petr Marek zkouší. V hudbě mu to žeru a rád, tohle raději ne. Když pak přijde na řadu rodina, což je základ státu, uvědomím si, kde co dělám špatně, jak bych se neměl chovat. Otec od rodiny dokáže mnohé a podřídí svůj život dětem, manželce. Třeba když má pěkné Důlky pro prsa. Hravé, akorát do dlaně. Vůbec nevadí, že s tím má co dočinění Pavel Opočenský.

Někdy byl týden náročný. Kručení v břiše se ozývalo v hluché chvilky během promítání, nedostatek času se projevil ve vynechání některých filmů. Odnesl to Signál a Modrý tygr. Nejlépe se mi poslouchalo debaty ať už veřejné nebo kuloární v prostorách Měšťanské besedy. Příjemné prostředí to je. I pro následný raut po zakončení. Všechno dobré jednou skončí a mnohem rychleji než začne. Aspoň můžu vzpomínat, že mě pořadatelé připojili k vedle sedící slečně, oba pozvali na zmíněný raut a přesadili na místa, kam o pár minut později dorazil oceněný Jiří Strach s manželkou. Historka která vtipně nevyzní, jak jsem si myslel. Hlavou mi probíhají myšlenky, co zažiji letos. Už je to skoro tady. Zase vzpomínám na uplynulý týden.