Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/1752/virtual/www/wp-content/themes/swatch/functions/admin-hooks.php on line 160
Archive | Leden, 2016

Tuhle holku budeš chtít poznat, Lauren Shotton

Krátce bych ji určitě představil jako veselou aktivní holku. Ta by vám na ulici zahrála takové divadlo… odhaduji podle toho, že roky hraje v improvizační skupině na prknech, co znamenají svět. A pro pár zvědavců náhodně během dne zabrnká na ukulele, stačí ji sledovat na Periscope. Mě vždy taková chvilka udělá radost. Kde ale takového pozitivního člověka potkat?

Lauren Shotton

Za svůj život jsem potkal usměvavé tváře, které mi zpříjemnili den. A které si dlouho pamatuji. Když vám někdo takhle snadno předá radost, stojí mi za vzpomínku. Loni jsem poslal na instagram takovou rychlou koláž, šestici úsměvů, které jsem si tehdy vybavil. Zařadil jsem do ní také Lauren. Protože jsem si vzpomněl na londýnský event Campus Party. Akci, kam jsme odjeli se skupinou mladých Čechů za dalšími mladými z celé Evropy. Mezi hosteskami nápomocnými účastníkům akce se proplétala také veselá brunetka v bílém tričku, jako měly všechny tzv. O2 angels. Nová neznámá, pěkná vzpomínka na Campus Party a později jakousi náhodou se začala odhalovat tajemství. Nu dobrá, tolik dobrodružný příběh to nebyl. Všechno to je ale pravda. Přišel jsem na to, že hosteska brunetka hraje zejména v krátkých filmech (za zhlédnutí stojí například SoulMatrix na Youtube) a improvizuje s přáteli na londýnské scéně (Chuckle Duster nebo Mad Monkey Improv). To už je o pár hodin zábavy postaráno.

Během sledování SoulMatrixu a dalších videí dostala veselá holka v našem příběhu jméno. Hned jsem si pomyslel, že představit vám Lauren Shotton za to stojí. Možná byste nevěřili, hrála také v jednom díle série Harry Potter. V páté epizodě Fénixův řád roličku studentky Pansy Parkinson, kterou během série vystřídalo několik hereček. Není proto divu, že jsem to nikdy předtím netušil. Občas nasdílí fotku na instagram nebo ze svého pokoje živě odvysílá hudební vložku na Periscope (@laurenshotton). Zpívala a nyní nejčastěji k tomu hraje na ukulele. I když není pro většinového diváka u nás vidět, vlastně ji, troufal bych si říci, nikdo nezná, má mnoho zájmů a v mnohém se veřejně prezentuje. Znáte antistresové omalovánky? Jak koho při malování zvládnete sledovat déle než pár minut. Lauren se zaujmout mojí pozornost při prvních pár vysílání, no jasně, že jsme spolu nemalovali v jednom pokoji, podařilo. Poté už zvědavost nebyla tak vysoká.

Fotogalerie z výběrů fotek instagram Lauren Shotton. S dovolením si vypůjčuji.

Jinak je to obyčejná holka, co má ráda oblečení, nakupování, šminkování a humor. Takový pocit získáte, když jen chvíli budete dávat pozor. O to mi šlo, zaměřit váš zájem na pár minut na někoho, kdo svým životem přináší radost jiným. Člověka, co tvoří, žije mimo naši malou republiku. A pokud si to Lauren budeš číst, překládat pomocí Google Translator.

Hi Lauren, that’s a post about you. I get the idea introduce your work and hobbies to Czech Republic after Campus Party London (your part time job O2 Angel). On the world is a little people with happy face and donor joy (improvisation) like you. Keep smiling 🙂

Otvírák jako v časopise

Otevírám si časopis a vrací se mi myšlenky, jak dobře mají oni napsané texty a kolik toho jsem chtěl sdělit já. Podělit se o zážitky, při kterých už přemýšlím, jak je přetvořím do blogu nebo nechávám plynout pocity pouze v mé hlavě a nikdy poté jsem nedostal důvěru je přetisknout. Při přemýšlení se mi hlava hodně rozbolí. Co bolí není tak snadné lehoučké, že bych si myslel, jak je to správné. A nakonec vše ztroskotalo na utkvělé představě, že ke psaní patří i dobré aranžmá. Design, fotky, stylizace, které se mi časem na vlastní práci okoukají. Znáte sami, pracovat pro sebe je nejtěžší. Jenže jsem se chtěl vrátit k tomu, co mě bavilo, přinášelo radost, nadělit si blogový příspěvek pod vánoční stromeček. Přišlo to až dnes v novém roce. Nový začátek dlouhé linie psát si pro radost.

Ještě si dobře rozmyslím, jestli bude vhodné si připomínat uplynulé zážitky. Psát o tom, co jsem z čtenářského pohledu zmeškal. Tam, kde jste byli se mnou a mohlo by to přitáhnout vaši zvědavost. Jak si tak budu psát, vy budete číst, přijdou další a další zvědavci. Časem tu možná bude velká rodina jako před lety. V dávných dobách bez youtuberů a myšlenek delších než 1 smska. Bude to mé malé vysvobození, když se chci podělit o něco zajímavého a nemám komu. Díky své malé průraznosti se často nedostanu ke slovu. Tady v mém světě si vyprávění najde každý až přijde vhodná chvíle.